DyrekcjaStruktura Szko造Dla nauczycieli Historia szko造 KontaktDla uczni闚NEWS FOR OUR GRANTHAM FRIENDS

Strona g堯wna

Statut szko造

Program wychowawczy

Program profilaktyczny

Plan pracy szko造

Rada rodzic闚

Samorz鉅 uczniowski

Przyjaciele szko造

Biblioteka i czytelnia

wietlica i sto堯wka

Gimnastyka korekcyjna

Nasze klasy

Dzia造 przedmiotowe

Nasze prace

Laureaci

Galeria zdj耩

Mrowisko

INTEGRACJA W ZESPOLE SZK茛 NR 2 W ELBLAGU

Nasza Szko豉 otwarta jest dla wszystkich uczni闚, dlatego od wielu lat istniej w niej klasy integracyjne. Od tego roku funkcjonujemy jako Zesp馧 Szk馧. Na ka盥ym poziomie w szkole podstawowej i gimnazjum s klasy integracyjne. Obecnie jest ich 11 IB, IIB, IIIB, IVB, VB, VIB, VIC, ID, IE, IID, IIID.

Zalet ka盥ej klasy integracyjnej jest mniejsza liczba dzieci. Wed逝g przepis闚 taka klasa mo瞠 liczy od 15 do 20 dzieci, w tym od 3 do 5 uczni闚 posiadaj鉍ych orzeczenia z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej o potrzebie kszta販enia specjalnego w klasie integracyjnej. W ka盥ej klasie pracuje nauczyciel wspomagaj鉍y, kt鏎y dostosowuje realizowany materia do mo磧iwoci uczni闚 o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Obecnie w naszej Szkole ucz si dzieci z upoledzeniem umys這wym, autyzmem, niedowidzeniem, niedos逝chem, niepe軟osprawnoci ruchow, z zespo貫m Downa, z zaburzeniami zachowania i emocji. Ka盥y ucze ucz瘰zcza na dodatkowe indywidualne zaj璚ia rewalidacyjne w wymiarze 1 b鉅 2 godzin lekcyjnych tygodniowo, kt鏎e maj na celu stymulowanie og鏊nego rozwoju dziecka oraz rewalidacj zaburzonych funkcji percepcyjnych. Uczniowie wymagaj鉍y terapii logopedycznej ucz瘰zczaj na zaj璚ia logopedyczne, a maj鉍y wad postawy na zaj璚ia  gimnastyki korekcyjnej.

W naszej Szkole zatrudnionych jest obecnie 3 psycholog闚 i 2 pedagog闚, kt鏎zy cile wsp馧pracuj z nauczycielami wspieraj鉍 ich w pracy w klasie integracyjnej. Dzieci wymagaj鉍e terapii s obj皻e opiek psycho-pedagogiczn.

Wszyscy w naszej Szkole czuj si dobrze. Najlepszym tego dowodem s wypowiedzi uczni闚, ucz鉍ych si w klasach integracyjnych.

Lubi chodzi do szko造, poniewa jest dla mnie dobra. Poznaj literki i ucz si liczy. Lubi moje panie. Najbardziej lubi uczy si angielskiego, religii i informatyki. Bardzo lubi rysowa, kolorowa i liczy do 50. Jestem mistrzem.

Mateusz IB

Lubi swoj szko喚, poniewa s w niej 豉dne klasy. Dzwonek jest ciekawszy ni w innych szko豉ch. Mam du穎 koleg闚 i kole瘸nek z kt鏎ymi mog si bawi w wietlicy. Mam dwie panie nauczycielki, kt鏎e powi璚aj uczniom sw鎩 cenny czas. Cz瘰to w szkole odbywaj si r騜ne imprezy zorganizowane specjalnie dla nas.

Patrycja IIB

W mojej szkole lubi najbardziej zaj璚ia gimnastyczne, zaj璚ia na wietlicy. Lubi obiady na sto堯wce oraz szkoln bibliotek. W mojej klasie lubi moje panie wychowawczynie, swoj 豉wk oraz pana od plastyki. Moim koleg, kt鏎ego lubi za to, 瞠 jest kole瞠雟ki i weso造 jest ㄆkasz. To m鎩 najlepszy kolega. Lubi moje panie za umiech i dobre serce. Pr鏏uj te polubi kolejk do sklepiku.

Jakub IIB

Moje ulubione zaj璚ie to w-f. Lubi go dlatego, 瞠 biegamy i 獞iczymy. Opr鏂z w-f lubi te angielski. Lubi t lekcj, poniewa jestem na niej grzeczny. Pani od angielskiego mnie lubi i prowadzi ciekawe zaj璚ia. W szkole mam wielu koleg闚.

Bartosz IIB

Bardzo lubi moj szko喚 poniewa jest przyjemna dla uczni闚. Ucz w niej mi貫 panie. Bardzo lubi moj klas, poniewa jestemy dla siebie mili, bardzo cz瘰to si zgadzamy. Bardzo lubi moich koleg闚 poniewa zawsze nas kto pociesza i oczywicie bardzo si wszyscy lubimy.

Klaudia IIB

W naszej szkole lubi sal gimnastyczn, wietlic, bibliotek. Lubi te plac zabaw przy szkole. W klasie lubi zaj璚ia plastyczne i j瞛yk polski. W naszej klasie lubi te nauczycielki, kole瘸nki i koleg闚. W szkole lubi konkursy i wyst瘼y. A tak w og鏊e lubi chodzi do mojej szko造.

Zuzia IIB

Lubi chodzi do szko造, poniewa mam du穎 kole瘸nek. Na przerwie rozmawiamy o wa積ych sprawach. Opr鏂z lekcji mam dodatkowe zaj璚ia. Chodz na logopedi i 獞icz tam j瞛yk. Chodz te na rewalidacj i robi tam r騜ne ciekawe rzeczy.

Wiktoria IIB

Najbardziej lubi w szkole plastyk. Bardzo lubi malowa i lepi z gliny. Ulepi豉m sobie fajny kubek. Pomalowa豉m go na r騜owo i postawi豉m w swoim pokoju.

Kornelia IIB

W naszej szkole odbywaj si r騜ne ciekawe imprezy. Najbardziej lubi Miko豉jki, Bal Przebiera鎍闚, Dzie Dziecka. Chodz na dodatkowe zaj璚ia: plastyk (lubi malowa farbami), logopedi (gdzie ucz si dobrze m闚i) i rewalidacj (gram tam w gry). Lubi chodzi do wietlicy, poniewa zawsze mam tam co do robienia i nie nudz si.

Karol IIIB

Lubi si uczy, dostawa 5 i 6, bawi si na przerwach. Chodz do sklepiku co sobie kupi. Chodz te do biblioteki i wypo篡czam tam ksi嘀ki. Lubi gimnastyk korekcyjn i w-f.

Adrian IIIB

Bardzo lubi chodzi do szko造. Chodz do Zespo逝 Szk馧 nr 2. Odwiedzam pani Marzenk z klas I-III. Pan Micha uczy mnie matematyki. Lubi pisa. Lubi te kole瘸nk Ol.

Weronika IVB

Lubi chodzi do klasy integracyjnej, poniewa z dzie熤i niepe軟osprawnymi mo積a bawi si tak jak z kolegami. Wystarczy bardzo dok豉dnie wyt逝maczy na czym to polega. Lubi pomaga tym dzieciom, kt鏎e potrzebuj wi瘯szej cierpliwoci. Polecam, aby zapisywa dzieci do takich klas jak moja.

Makary VB

Ja chodz do klasy integracyjnej, bo tam mo積a pomaga chorym dzieciom. Zawsze staram si by dla nich mi造. Zapisali mnie do niej rodzice, bo te jestem chory. Przez to lepiej rozumiem potrzeby chorych. Uwa瘸m, 瞠 dzi瘯i temu, 瞠 dzieci chore ucz si ze zdrowymi 豉twiej im si odnale w otaczaj鉍ym ich wiecie.

Adrian VB

Lubi chodzi do klasy integracyjnej, poniewa ucz si szacunku dla niepe軟osprawnych.

Mi這sz VB

Mam pani nauczycielk, kt鏎a zawsze jest z nami. Mam fajnych koleg闚 i kole瘸nki. Najbardziej lubi Mari. Ko這 szko造 mamy fajny plac zabaw, na kt鏎ym mog si bawi. Lubi uczy si matematyki i informatyki.

Agnieszka VIB

ZEBRAx ANNA BUKOWSKA

Zesp馧 Szk馧 nr 2 w Elbl鉚u

ul. Wy篡nna 3, 82-300 Elbl鉚, tel./fax (0-55)235-09-12, e-mail: szkola25@elblag.com.pl